
Workshop natuurfotografie aan de Belgische kust: een gevarieerd landschap, ideaal voor het vastleggen van beweging in water en lucht en het creëren van sterke composities.
Hoe leg je deze beweging in een foto vast en bereik je de beste compositie? Grote golven zijn niet noodzakelijk; door te variëren met de sluitertijd kun je op verschillende manieren de beweging van het water vastleggen en verder gaan dan een simpele ‘vlakke waas’. Maar hoe doe je dat precies?
De lengte van de sluitertijd heeft ook een significante invloed op de compositie. Een compositie met beweging in water en lucht heeft een compleet andere sfeer dan een compositie met een korte sluitertijd.
Ontdek stap voor stap hoe je tijdens de workshop natuurfotografie in het veelzijdige Blankenberge kunt fotograferen met filters en een langere sluitertijd om de afwisseling en beweging in sterke composities vast te leggen.
Past de workshop bij mij?
Begrippen zoals sluitertijd, diafragma en ISO-waarde zijn je bekend. En je weet hoe je ze combineert en op je camera instelt. Tijdens de workshop krijg je hulp bij het finetunen van je technische vaardigheden. Je hoeft verder nog geen ervaring met natuurfotografie te hebben.
Je kunt ook deelnemen als je al meer ervaring hebt. Je krijgt hulp bij het verbeteren van je skills, en zult altijd nieuwe inzichten krijgen en ervaring opdoen.
Je krijgt persoonlijke aandacht tijdens de workshop en de begeleiding is dan ook op je eigen niveau afgestemd.
Programma van de workshop
Vooraf ontvang je een digitale gids in het thema van de workshop. Zo kun je je alvast voorbereiden en met een frisse blik op pad gaan.
We beginnen de workshop met een korte, inspirerende presentatie. Daarna laten we op locatie live zien hoe je het thema in de praktijk toepast. Je ziet hoe wij de omstandigheden gebruiken, van het beschikbare licht tot kleuren en structuren, om compositie te vinden en dé foto te maken. Daarna ga je zelf aan de slag met fotograferen.
Tijdens het fotograferen krijg je 1-op-1 begeleiding van Frank of Yvonne. We geven je praktische tips, feedback, denken met je mee, en beantwoorden graag al je vragen. Jouw enthousiasme en nieuwsgierigheid zijn meer dan welkom. En wil je samen met ons dé foto maken? Dat kan altijd.
Na afloop ontvang je twee verdiepende opdrachten voor thuis. Daarmee kun je verder experimenteren en het geleerde in je eigen tempo toepassen en versterken.
Wat je leert in de workshop natuurfotografie Belgische kust
In de cursus natuurfotografie in Blankenberge ontdek je:
- De voordelen van het fotograferen met filters: zoals het verminderen van reflecties en het creëren van langere belichtingstijden voor dynamische effecten.
- Hoe je sterke composities kunt vinden: door gebruik te maken van technieken zoals de regel van derden en invoerende lijnen.
- Welke stappen je in de juiste volgorde zet voordat je een foto maakt: waaronder het kiezen van de juiste instellingen en het beoordelen van de lichtomstandigheden.
- Hoe je fouten bij het fotograferen met filters voorkomt
- Hoe je de dynamiek van water en lucht vastlegt door te variëren met sluitertijden: waardoor je zowel beweging kunt bevriezen als vloeiende effecten kunt creëren.
Deze vaardigheden helpen je om de veelzijdige landschappen en dynamiek van de Belgische kust op een creatieve en technisch verfijnde manier vast te leggen.
Details van de workshop
Locatie
Vroeger was Blankenberge een vissersplaats. Tegenwoordig is het één van de belangrijkste badplaatsen aan de Belgische kust. De workshop vindt op het strand in Blankenberge – op een rustig gedeelte in de richting van Wenduine – plaats. Er is genoeg moois om op het strand te fotograferen. Je vind er de pier en bijvoorbeeld het staketsel en verschillende strekdammen of poelen water die op het strand blijven staan. En wat dacht je van de duinen? Die pakken we natuurlijk ook mee in de workshop.
Als je nog geen filters hebt, kun je van ons een professionele filterkit van NiSi lenen.
Startlocatie en tijdstip
De workshop natuurfotografie vindt plaats op een rustig gedeelte van het strand in Blankenberge. We starten om 10:00 uur bij de haven. Om ongeveer 14:00 uur ronden we de workshop af.
Toegankelijkheid
Het strand is eenvoudig per auto en met het openbaar vervoer te bereiken. Ter plaatse leg je zo’n 2 kilometer af, voornamelijk op het strand.





Kleine groep, veel persoonlijke aandacht tijdens de workshop
Onze workshops zijn klein en overzichtelijk. Er zijn maximaal 10 deelnemers, en per fotograaf begeleiden we nooit meer dan 6 mensen. Dat betekent dat we de tijd hebben om echt naast je te staan, met je mee te kijken en je op precies het juiste moment dat zetje te geven waardoor een foto ineens klopt.
Met ruim 25 jaar gezamenlijke ervaring weten we wat werkt in het veld, maar vooral wat jíj nodig hebt om verder te komen. De sfeer is ontspannen, de begeleiding persoonlijk. Gewoon samen buiten zijn, genieten van het moment én betere foto’s maken. Dat is waar het ons om draait.
Verwacht tijdens de workshops veel tips en adviezen, waardoor jij meer inzichten in en ervaring krijgt met natuurfotografie. Je kunt denken aan:
- Hoe vind ik een fotogenieke plek?
- Hoe bouw ik een aantrekkelijke compositie op?
- Hoe zorg ik voor sfeer in de foto?
- Hoe pas ik de techniek correct toe?
En natuurlijk is er veel ruimte om vragen te stellen. En als je wilt, gaan we samen op zoek naar de foto die jij graag wilt maken.
Wat neem ik zelf mee?
Neem het volgende mee naar de workshop aan de Belgische kust:
– Camera
– Objectieven, denk aan range van grofweg 16mm tot 70mm op full frame
– Een stevig statief
– Schoenen of laarzen die nat mogen worden
– Tas of hoes voor om de camera
– Iets te eten en te drinken voor tijdens de workshop
– Je enthousiasme
Bij voorkeur neem je je eigen filters mee. We adviseren het volgende:
– Polarisatiefilter
– Grijs verloopfilter, wij maken het meeste gebruik van een 2 stops hard verloop grijsfilter
– Grijsfilter, een 6 stops en/of 10 stops filter is een goede optie
Je kunt een filterkit van ons lenen als je nog geen filters hebt. Frank en Yvonne helpen je er graag mee.
Nice to have:
– Afstandsbediening
Wat is inclusief?
✅ Persoonlijke 1-op-1 begeleiding op locatie door een professionele fotograaf
✅ Veel praktische tips, adviezen en inspirerende voorbeelden
✅ Constructieve feedback op je foto’s tijdens de workshop
✅ Maak samen met Frank of Yvonne dé foto
✅ Gratis koffie of thee bij aankomst
✅ Een handige digitale gids over het thema van de workshop
✅ Een super leuke en leerzame workshop
✅ Twee uitdagende opdrachten voor na de workshop die je ervaring verruimen
Houd rekening met het volgende
Er is geen minimum aantal deelnemers. Kun je de workshop boeken, dan gaat hij door – ook als de groep klein is. Per fotograaf begeleiden we maximaal 6 deelnemers.
De workshop gaat altijd door, ook bij wisselvallig weer. Juist die omstandigheden leveren vaak verrassend mooie en dynamische beelden op. Alleen bij gevaarlijk weer verplaatsen we de workshop naar een nieuwe datum. Restitutie is dan niet mogelijk.
Annuleren kan altijd. Tot 45 dagen vooraf krijg je het volledige bedrag terug, tot 21 dagen vooraf 50%. Je mag ook zelf een vervanger regelen. De volledige voorwaarden vind je onderaan deze pagina.
We werken respectvol in het landschap en laten alles achter zoals we het aantroffen. Veiligheid staat altijd voorop. We houden de omstandigheden goed in de gaten en passen het programma aan wanneer dat nodig is.
Meld je nu aan voor de cursus natuurfotografie aan de BElgische kust
Heb je zin om mee te doen aan de workshop? Meld je nu aan voor deze unieke kans om je fotografie naar een hoger niveau te tillen. Ervaar hoe persoonlijke begeleiding en praktische tips je helpen om meteen betere foto’s te maken. Schrijf je vandaag nog in en ontdek hoe je de schoonheid van de omgeving op een unieke manier kunt vastleggen.
Na aanmelding krijg je binnen 48 uur een bevestiging per e-mail. Informatie over de workshop, zoals het adres, de startlocatie en een themagids, ontvang je ongeveer één week voor het begin van de workshop. Heb je vooraf vragen? Neem dan gerust contact met ons op.














