sfeervolle herfstfoto’s maak je in de workshop hoge venen in de herfst

Hoe leg je de prachtige herfsttinten van de Hoge Venen vast? Hoe geef je de kleuren natuurlijk weer? Welke elementen neem je op in je composities? En vooral, hoe laat je de flow van de fotogenieke riviertjes het beste tot hun recht komen?
Een witbalans selecteren en zomaar met een langere sluitertijd fotograferen levert je niet veel bijzonders op. Dat is vervelend. Fotograferen is leuk en dat moet ook zo blijven. Ontdek hoe je foto’s beter worden en hoe je de herfst vast legt doe je in de workshop landschapsfotografie Hoge Venen in de herfst.
Mooie composities en een supergave flow van de rivier in je foto’s
De Ardennen zijn in de herfst op z’n mooist. In de buurt van Verviers ligt een van de mooiste riviertjes van de Belgische Ardennen. Verscholen in de bossen stroomt het water via enkele hoogteverschillen verder het landschap in. De rivier kun je vastleggen met lange sluitertijden. Verder is het bos erg fotogeniek en komen de herfstkleuren volledig tot hun recht. Op korte afstand van elkaar zijn er veel fotogenieke plekken. En iedere plek kent weer verschillende mogelijkheden.
De Hoge Venen thuis opnieuw beleven als je naar je foto’s kijkt. Het kan. Met levensechte kleuren en een dynamische beweging in het water. Deze inzichten kun je altijd toepassen. In alle landschappen en in alle omstandigheden. Het kan en wij weten hoe. Ontdek met ons het het werkt. Je krijgt veel tips en trucs.
Wat ontdek je in De workshop landschapsFOTOGRAFIE Hoge venen in de herfst
- Perfectioneer je techniek
- Ontdek hoe je dynamiek én rust in je foto’s brengt, want drukke foto’s zijn niet aantrekkelijk om naar te kijken
- Leg dynamiek in water vast door met lange sluitertijden te werken. De flow trekt je als het ware de foto in
- Ontwikkel je creativiteit, iedere plek heeft verschillende mogelijkheden
- Breng kleuren in balans
We laten je zien hoe je de omgeving ordent en rust creëert zodat je foto’s aantrekkelijk zijn om naar te kijken. Je ontdekt hoe je de verschillende elementen in de omgeving gebruikt en hoe je de compositie opbouwt, bijvoorbeeld met aansprekende voorwerpen op de voorgrond. Je zult gebruik maken van doorkijkjes en hoogteverschillen. In deze uitdagende workshop laat je het landschap voor je werken.
Deze workshop vindt plaats op een supermooie locatie en is een must voor de landschapsfotograaf. Je gaat met mooie foto’s en veel tips en trucs naar huis.
kleine groep, veel persoonlijke begeleiding tijdens de workshop
De groep bestaat uit maximaal 10 personen. Er zijn dus maximaal 5 deelnemers per begeleidende fotograaf. Op locatie krijg je 1-op-1 begeleiding van 2 ervaren, fulltime fotografen. Yvonne en Frank hebben zeer ruime ervaring in de kustfotografie.
En als je wilt gaan we samen op zoek naar de foto die jij wilt maken. We helpen je bij het vinden van een fotogenieke plek, het opbouwen van een aantrekkelijke compositie en het correct toepassen van de techniek. De praktische tips en advies kun je daarna altijd en overal toepassen.
Meld je nu aan en je krijgt:
✅ Gratis koffie of thee bij aankomst
✅ E-book ‘Beter Fotograferen’ ter waarde van 12 euro met meer dan 100 pagina’s en tientallen voorbeelden en tips
✅ Een handige hulpgids over landschapsfotografie ter waarde van 6 euro
✅ Bruikbare feedback op 3 foto’s ter waarde van 35 euro
✅ Persoonlijke begeleiding op locatie
✅ Veel praktische tips en trucs
✅ Een super leuke en leerzame dag (onbetaalbaar)
Wil jij in de herfst aantrekkelijke landschapsfoto’s maken? Meld je dan aan voor deze workshop Hoge Venen: de oranje rivier
de workshop landschapsfotografie hoge venen de oranje rivier
De workshop landschapsfotografie Hoge Venen vindt plaats in de herfst en begint om 10:00 uur en duurt tot ongeveer 16:30 uur. De workshop vindt plaats in de Hoge Venen tussen Verviers en Spa.
compleet pakket
Je krijgt veel meer dan alleen de workshop. Enkele weken voor het begin van de workshop kustfotografie krijg je een compleet pakket van ons.
E-book ‘Beter fotograferen’
Je krijgt ons e-book ‘Beter fotograferen’. Dit e-book gaat over natuurfotografie en hebben we vanuit de praktijk geschreven. Het e-book geeft je veel inzichten. Op ruim 140 pagina’s ontdek je veel informatie, adviezen, voorbeelden en inspirerende over compositie, sfeer en techniek. Dit is een mooi naslagwerk en leerboek in 1 om je verder in landschapsfotografie te verdiepen.
Hulpgids
Je krijgt een extra hulpgids die specifiek ingaat op het fotograferen in de herfst en het vastleggen van dynamiek én rust in de landschapsfotografie. Hiermee kun je je al voorbereiden op de workshop van Betere Landschapsfoto.
interactieve presentatie
De workshop begint met een interactieve presentatie. Ondertussen geniet je van koffie/thee en iets lekkers. Aan de hand van een aantal foto’s die we op de locatie hebben gemaakt, nemen wij je mee in de wereld van de Hoge Venen. Techniek, tips, trucs, compositie en sfeer passeren de revue. Je zult zelf snel willen starten met fotograferen en dat gaan we dan ook doen. Je gaat ontdekken hoe je mooiere foto’s met meer impact maakt.
ontdek je nieuwe mogelijkheden
Je ontdekt hoe je dynamiek én rust tegelijkertijd in een foto vast legt. Welke sluitertijd je kiest bepaal je zelf maar er zijn handige tips en soms gewoon betere keuzes te maken. Samen met ons ga je fotograferen en je zult zien welke elementen het goed in een herfstachtige foto doen. In de workshop ligt daar de nadruk op. Van ons krijg je concrete tips en adviezen die je zelf in de praktijk kunt toepassen. Keer op keer en onder alle omstandigheden. Met de hulp van Frank en Yvonne zul je de nieuwe informatie snel gebruiken in je foto’s. Het doel van de workshop is dat je na afloop weet hoe je de herfst op z’n mooist vastlegt. Als geheugensteun ontvang je een handige hulpgids dat je tijdens het fotograferen kunt gebruiken.
We geven je op iedere locatie gedetailleerde informatie over de fotografische mogelijkheden in het landschap. Licht en omstandigheden zullen steeds anders zijn en vragen om specifieke aandacht. Je krijgt tips, voorbeelden en advies dat je nodig hebt om aantrekkelijke foto’s te maken. Je hebt steeds meer dan voldoende tijd om te fotograferen en je kunt je vragen aan de fotografen stellen.
1-op-1 begeleiding
Tijdens de workshop Hoge Venen in de herfst krijg je 1-op-1 begeleiding van Frank en Yvonne, de fotografen van Betere Landschapsfoto. We helpen je met het maken van dynamische maar niet te drukke foto’s.
Je kunt al je vragen stellen over landschapsfotografie. Je krijgt tips en advies op je foto’s en ontdekt hoe je zelf steeds betere foto’s maakt. Na de workshop heb je alle handvatten om zelf aantrekkelijke landschapsfoto’s te kunnen maken.
Bonus ter waarde van 35 euro
Na de workshop landschapsfotografie beoordelen we drie foto’s die je tijdens de workshop hebt gemaakt. Je ontvangt bruikbare en opbouwende feedback van ons op het gebied van compositie, sfeer en techniek. We zullen je van tips voorzien die je verder helpen bij het ontwikkelen van jouw landschapsfotografie. De review is uitgebreid, we nemen er de tijd voor. Onze deelnemers ervaren de feedback als een waardevolle toevoeging aan de workshop.
De locatie van de workshop
De workshop landschapsfotografie Hoge Venen de oranje rivier vindt plaats in de herfst in de buurt van Verviers en Spa. De workshop start om 10:00 uur en duurt tot ongeveer 16:30 uur. Je fotografeert de hele dag in de Hoge Venen. Dit hoog gelegen gebied kent enorm veel afwisseling en is wat ons betreft een van de mooiste natuurgebieden in Europa. Gelukkig voor ons allemaal ligt het niet zo ver weg. Langs een mooi riviertje vind je ongelofelijk veel aantrekkelijke plekjes om te fotograferen.
Corona/Covid-19 maatregelen en de workshop
Natuurlijk volgen we de maatregelen die op de locatie van de workshop gelden op. We houden afstand en indien nodig werken we met een mondkapje of volledig gezichtsmasker.
Als een workshop niet kan doorgaan, verplaatsen we die naar een ander tijdstip. Ook mag je een andere workshop uitzoeken of krijg je een tegoedbon voor de kalenderjaren 2021 en 2022. Meer informatie lees je op deze pagina.
Heb ik ervaring nodig?
Ervaring met landschapsfotografie of natuurfotografie in het algemeen is niet nodig. Wel is het erg handig als je basiskennis van de techniek hebt. Begrippen zoals sluitertijd, diafragma en ISO-waarde zijn je bekend en bij voorkeur kun je de instellingen naar je wens aanpassen. Je kunt ook deelnemen als je al meer ervaring hebt. Je zult altijd iets nieuws in onze workshop ontdekken. Wij helpen jou met het verbeteren van je skills.
De workshop is geschikt voor iedereen die betere composities in landschappen wil maken. Of je nu meerof minder ervaring in de fotografie hebt, het zorgvuldig opbouwen van je compositie in de landschapsfotografie vraagt specifieke aandacht. Ook ontdek je hoe je een geschikte plek vindt en een compositie opbouwt zodat je mooie landschapsfoto’s kunt maken.
We werken met kleine groepen en geven je écht persoonlijke aandacht. We helpen je stap voor stap en begeleiden je op jouw eigen niveau. Deze workshop geeft je, gecombineerd met een stevige technische basis, alle handvatten om aantrekkelijke landschapsfoto’s te maken.
Wat neem ik zelf mee?
– Camera
– Objectieven
– Statief
– Polarisatiefilter
– 6 of 10 stop ND filter
– Warme kleding
– Waterdichte schoenen of laarzen
– Tas of hoes voor om de camera
– Lunch
Nice to have:
– Afstandsbediening
– 2 stop grijsverloop filter
Toegankelijkheid
De locatie is eenvoudig per auto te bereiken en ligt ten zuiden van Verviers. Reken vanaf daar op zo’n 20 minuten reistijd. Parkeren is gratis. Je kunt de snelweg tot vlak bij de locatie volgen. Ter plaatse lopen we ongeveer drie kilometer. Het terrein loopt redelijk vlak en kent een klein hoogteverschil. Er zijn geen steile hellingen, we komen enkele trappen tegen.
Ik kwam Betere Landschapsfoto twee jaar geleden tegen op Facebook en op zoek naar een workshop voor fotografie die anders dan anders is, werd ik enthousiast door hun aanbod. Op dat moment had ik al wat cursussen en workshops gevolgd waardoor de camera vertrouwd was en ik in de M, A en S stand kon fotograferen. Bij deze workshops is het wel handig als je weet hoe je je camera moet instellen, je haalt er dan veel meer uit.
Na de aanschaf van een macrolens heb ik me bij Frank en Yvonne ingeschreven voor de workshop Creatieve macrofotografie, omdat ik de mogelijkheden van deze lens niet goed zag. Ik was bang niet te zien wat anderen zien waardoor zij ‘betere’ foto’s konden maken dan ik dat kan. Tijdens de workshop werd duidelijk uitgelegd waar je naar zou kunnen kijken en diverse technieken werden belicht. Er is tijd genoeg om op de locatie rustig dingen uit te proberen en vragen te stellen aan Frank en/of Yvonne. Wil je een bepaald effect bereiken dan helpt één van hen je net zo lang tot je het ‘ziet’ en de foto hebt gemaakt die je wil maken. Na deze eerste workshop heb ik nog andere verschillende workshops gevolgd. Van kust naar heuvels naar bloemen naar sneeuw. Ik leer er altijd weer iets. Vraag ook tijdens de workshop om een opdracht (en krijg de raarste dingen te fotograferen, ‘regen’ tijdens een bloedhete dag bijvoorbeeld) en gebruik de geleerde technieken bij mijn andere foto’s. Ondertussen schrijf ik me in voor deze workshops omdat ik ze zo leuk vind en om weer geïnspireerd te worden voor mijn eigen foto’s.
Linda de Leur
Twee keer een workshop gevolgd en twee maal het Event bijgewoond. Frank en Yvonne zijn geweldige fotografen die kennis en creativiteit weten over te brengen. Zij doen dit op een weldoordachte manier. Telkens krijg je vooraf een handig hulpmiddel met tips en informatie om te bestuderen. Elke workshop start met een goede inleiding. En daarna ontspannen in de praktijk aan de slag. Goed leren kijken, de juiste instellingen kiezen en oefenen maar. Tips en ideeën geven zij in overvloed maar alles op een hele gezellige prettige aangename wijze.
Ja, van workshops van Betere Landschapsfoto krijg je inspiratie om je fotografie weer verder te verbeteren!
Marja Bax
Goede begeleiding, kleine groep. Leuk en leerrijk, met veel geduld en met liefde gebracht. Armanda Steensels
High Key was niet mijn ding maar door de workshop Kustfotografie New Style High Key ben ik anders gaan kijken, heb veel bijgeleerd over het gebruik van grijsfilters en was verrast van mijn resultaten. Jullie deskundige leiding , met aandacht voor elke deelnemer werkt inspirerend. Ik kijk uit naar een volgende (al de vierde) workshop.
Hedda Rubben
Ik heb in de laatste twee jaren mogen deelnemen aan een paar workshops gegeven door Yvonne en Frank, onder andere Macrofotografie met tussenringen en Kustfotografie Beweging en dynamiek ICM. Elke keer opnieuw heb ik genoten van hun zorgvuldige voorbereiding, duidelijke theoretische uitleg en enthousiaste praktische begeleiding. Er is elke keer genoeg tijd geweest voor kennismaking, theorie en praktijk voor elke deelnemer. De feedback voor en na de workshops was altijd leerrijk, uitgebreid en duidelijk. Twee hele fijne professionele fotografen waarmee het heel leuk is om op pad te gaan! Niet twijfelen, gewoon doen!
Carine Depret
Na verschillende modules fotografie te hebben gevolgd wilde ik wel wat meer ervaring op doen in de praktijk en ging ik op zoek naar workshops. Uiteindelijk na wat zoek werk vond ik de site van Betere Landschapsfoto en schreef ik me in voor de eerste workshop Landschapsfotografie Soft Focus. Ik was super tevreden en vlug besliste ik om nog meerdere workshops te volgen. Elk jaar volg ik er een paar, zowel aan zee als in het arboretum in Kalmthout. Steeds zeer tevreden.
Ik zou aan iedereen die graag in de natuur fotografeert de workshops van Betere Landschapsfoto aanraden.
Daniëlle Vanstraelen
Zeer goede en persoonlijk gerichte workshop. Doordat de groep deelnemers bewust klein gehouden wordt, nemen Yvonne en Frank écht de tijd om zoveel mogelijk je vragen te beantwoorden.
Ik vond dit persoonlijk een zeer aangename en geslaagde workshop! Ik heb echt veel bijgeleerd en ga nu zeker aan de slag met de feedback die ik nadien op mijn foto’s ontvangen heb. Zeer tevreden!!!
Dominique Zwaenepoel
Een workshop bij Betere Landschapsfoto is op de eerste plaats een ontspannen workshop, met veel aandacht voor de deelnemer. Als je twijfels hebt, dan zijn die niet nodig. Yvonne en Frank zijn een ontspannen koppel, die geduldig uitleggen wat de bedoeling is, en je daar ook goed bij helpen indien dat nodig is. Er heerst altijd een ontspannen sfeer tijdens de workshop, en er wordt ook zeker gelachen. Na een workshop ga je zeker naar huis met de nodige kennis en mooie foto’s om zelf verder er mee aan de slag te gaan. Zelf heb ik al diverse workshops gevolgd en een fotoreis staat ook op mijn verlanglijstje om te gaan volgen.
Voor mij zijn Yvonne en Frank een welkome aanvulling om mijn fotografie naar een hoger niveau te krijgen.
Jan van der Heijden
Ik was op zoek naar meer uitdaging in de fotografie. De basis kende ik intussen wel. Door de foto’s van Frank en Yvonne ben ik in hun workshops geïnteresseerd geraakt. Ik heb er inmiddels 3 kustfotografie en macrofotografie workshops gevolgd. Bij alle drie de workshops heb ik zeker wat bij geleerd en geprobeerd daar ook mee aan de gang te gaan. Frank en Yvonne zijn fijne begeleiders die oog en oor voor je hebben en open staan. Doordat ze met z’n tweeën zijn is er voldoende aandacht voor alle cursisten. Wat ik ook heel prettig vond was dat je na de workshop 3 foto’s kunt insturen voor feedback. Van die feedback leer je eigenlijk best veel.
Ik kan deze workshops iedereen aanbevelen.
Ineke Dommers
Fotograferen met Betere Landschapsfoto is anders dan anders. De workshops zijn talrijk waarbij diverse technieken aan bod komen. De reizen zijn bijzonder en gaan naar plekken waar andere fotoreisorganisaties niet heen gaan. De enige twijfel die ik vooraf had was of er een klik zou zijn met de begeleiders maar die twijfel was onterecht. Fotograferen met Frank en Yvonne is leuk, leerzaam en gezellig. Ze nemen de tijd om dingen uit te leggen en iedereen wordt als gelijkwaardig behandeld. Ik kijk enorm uit naar het fotoweekend.
Hennie Zeij
Goede uitleg en sfeer tijdens de workshop. We konden allerlei lenzen uitproberen en ondertussen kregen we uitleg. Ook de feedback over mijn foto’s was erg leerzaam. Ik ga zeker nog meer workshops doen!
Clarina van Winden
Tot nu toe heb ik drie workshops bij Yvonne en Frank gevolgd uit drie verschillende richtingen: Macrofotografie, Kustfotografie en Landschapsfotografie. De workshops starten altijd met een kopje koffie of thee en een introductie over het thema. Daarbij laten zij al voorbeeldfoto’s zien en leggen de techniek en de doelstelling duidelijk uit. Door de prachtige foto’s die de twee maken kom je al in de sfeer en krijg je gelijk veel motivatie en zin om aan de slag te gaan. Meestal ga je gedurende de workshop naar drie verschillende locaties, waar uitgebreid wordt uitgelegd wat de bedoeling van de oefening is.
Iedereen heeft de mogelijkheid rustig en veel te oefenen. De leiders gaan bij iedereen langs, helpen en geven tips en advies. Dit doen ze op een aangename en decente wijze. De sfeer is bij alle drie workshops ontspannen en gezellig geweest. De grootte van de groepen was altijd goed, niet meer dan 10 personen, zodat iedereen voldoende aandacht krijgt.
Een bonus is de mogelijkheid van tevoren en achteraf van de workshop telkens twee foto’s in te sturen voor een uitgebreid feedback, zowel op technisch gebied als ook de compositie betreffend. Heel prettig zijn ook de E-Pages, een soort klein boekje dat je van te voren krijgt toegestuurd ter voorbereiding. Hierin wordt de basiskennis ten opzichte van de workshop en wat achtergrondinformatie samengevat.
Van elke workshop heb ik ontzettend genoten en ben met veel inspiratie en motivatie naar huis gegaan om nieuwe ideeën en projecten om te zetten. Ik hou van de foto’s en thema’s van Yvonne en Frank omdat ze anders zijn dan de meeste landschaps- en macrofoto’s en ze daardoor uitsteken tussen al die andere fotografen. Iedereen die graag wil leren buitengewone, dromerige en/of abstracte foto’s te maken raad ik de workshops van Yvonne en Frank van harte aan.
Beatrice Hermanns